Kerro mielipiteesi Kiina sanoin ja kuvin -lehdestä ja osallistu kiinalaisten horoskooppipostikorttien arvontaan!

Pääset kyselyyn tästä.

Neljä kertaa vuodessa ilmestyvä, Suomi–Kiina-seuran julkaisema Kiina sanoin ja kuvin -lehti pyrkii käsittelemään Kiinan yhteiskuntaa ja kulttuuria monipuolisesti ja syvällisesti. Kiinaa koskeva tiedonvälitys on muissa medioissa lisääntynyt, mutta Kiina sanoin ja kuvin tarjoaa syventävää aineistoa ja laajempia näkemyksiä.

Palautekysely käsittelee lehden julkaisumuotoa tulevaisuudessa. Haluamme tietää missä muodossa ja millaisella julkaisualustalla lukijamme mieluiten lehteä lukisivat. Taustalla on mahdollisuus siirtyä digitaaliseen julkaisumuotoon. Mikäli digitaaliseen versioon siirrytään tulevaisuudessa, avaa tämä myös uusia ovia lehden sisällöille ja julkaisutiheydelle. Tässä kyselyssä keräämme lukijoiltamme palautetta ja toiveita lehden tulevaisuudesta.

Arvomme vastaajien kesken kiinalaisia horoskooppipostikortteja. Jos haluat osallistua arvontaan, täytäthän sähköpostiosoitteesi lomakkeen lopussa 30.1.2023 mennessä.
Palautteesi on meille arvokasta, kiitos vastaamisesta!